Pozdrav z Moskvy

21. června 2013 v 16:07 | Jakub Litoš
Dnes ráno jsme opustili Thajsko a po devítihodinovém letu z Bangkoku jsme konečně přiletěli do Moskvy. Za 20 minut nasedáme do letadla a za další asi 3 hodiny jsme v Praze. :)

 


Komentáře

1 lida lida | E-mail | 23. června 2013 v 8:08 | Reagovat

Stastnou cestu! Uz se tesim na blogy z Ceska! Prosim post new blog asap.

2 Jakub Litoš Jakub Litoš | 23. června 2013 v 14:30 | Reagovat

[1]: Dekujeme. :-) Doleteli jsme v poradku a ted se tesime z mnoha veci, nevim co driv. :D Jak to pujde, tak na blog zase neco pripisi. ;-)

3 Lenka Lenka | 25. června 2013 v 15:07 | Reagovat

Jak se Vám tady líbí? Hlavně Amy? Těšim se na další článek. :-)

4 Jakub Litoš Jakub Litoš | 26. června 2013 v 0:15 | Reagovat

[3]: Libi libi! A co nevidet urcite neco pripisi o tech prvnich dojmech. Je toho celkem dost. :-D Ani nam po tom horku nevadi destive pocasi a alespon mame cas vybalovat a organizovat veci. 8-)

5 Vlada Vlada | 26. června 2013 v 18:09 | Reagovat

Taky se těším na další článek. Díky tomuto blogu jsem úspěšně ukončil studia na VŠ během učení na státnice jsem se odreagoval právě čtením zážitků a příhod( nekdy více blogu než učení:) )jinak bych se zbláznil...

6 Jakub Litoš Jakub Litoš | 27. června 2013 v 0:44 | Reagovat

[5]: :-D Tak to me moc tesi. Zrovna nedavno mi napsal "Lukas", ze se takto take ucil. Tak to je hezky, ze me cteni pomaha lidem dostudovat. 8-) Jiste neco brzo zase pripisu. Diky a at se ti dari. :-)

7 john john | E-mail | 2. července 2013 v 7:05 | Reagovat

ahoj jakube, mel bych na tebe jeden konkretni dotaz, mohl by ses mi prosim ozvat na muj mail popripade mi sem napsat tvuj popripade nevim jestli vyuzit napriklad facebook..? dekuji john

8 Jakub Litoš Jakub Litoš | 4. července 2013 v 12:33 | Reagovat

[7]: Poslal jsem ti mail. ;-)

9 Martin Martin | 17. července 2013 v 14:55 | Reagovat

Nový blogpost !? :)

10 Jakub Litoš Jakub Litoš | 18. července 2013 v 0:31 | Reagovat

[9]:Pracuju na tom. :-D Asi zítra. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.