North Head, Ryde a festival draků

26. září 2011 v 14:25 | Jakub
Opět bych vám chtěl přiblížit několik našich výletů, které jsme podnikli tady v Sydney za poslední dobu. Ještě v zimě jsme se konečně zajeli podívat na Manly do části zvané North Head. Když přijede lodí do Manly Wharf, North Head se nachází směrem doprava. Tzn., že je to vlastně nejjižnější oblast Manly, takže nevím, proč North. Možná proto, jak jsme tady hlavou dolů. :D Tak i tak se tato oblast pyšní vzrušující vegetací a mnoha krásnými místy a tak jsme si konečně udělali čas a zajeli se tam podívat. Přemýšlel jsem, jestli naší výpravu začít za Shelly Beach, či hned u přístavu. Nakonec jsme, hned po malé zastávce v bottle shopu :) , odbočili už v přístavu.

První zastávka na malé pláži s dětským hřištěm a kioskem

Malá pauza v takovém parčíku

Další místo, kde jsme zastavili na delší dobu, byl řekněme poloostrov, kde rybáři chytali ryby. Vlastně co rybáři, celé rodiny. :D Opět zde najdete grily a místa k sezení. Hezké výhledy, prostě typické Sydney. :)

Ty rybářské masy byly na druhé straně

A musím říct, že "braly" :D - skoro mi vysála prsty :)

Romantika :)

Exotická pláž

Cesta k této pláži ale nebyla jednoduchá :D

Tudy jsme přišli

Trochu jiná pláž než Bondi nebo Coogee :)

Tuto pláž jsem si nemohl nezamilovat...

Nikomu o tomto místě ale neříkejte... Je jen moje... :D

Není to bomba? Prostě naprosto super místo...

Ve výsledku jsme ale zase tak daleko nedošli a už se začínalo stmívat. Vyrazili jsme tedy zpět k přístavu, ale jsem si jistý, že toto léto se tam podívám znovu, ale tentokrát na delší dobu a možná i s více lidmi. Oproti místům, jako je např. Basin, je tato pláž na North Head velmi blízko. :) Rozhodně chci ale v brzké době dokončit výlet po celé této oblasti, protože jsme došli tak max. do 1/4.

Západ slunce z ferryJako další výlet jsme se zajeli podívat do Western Sydney, kde jsem dřív bydlel u pana Honzy. :) Když jsme se tehdy stěhovali, říkal jsem si, jak jsou tam ty oblasti kolem moc hezké a že se tam musím jet někdy zase podívat a dát si tam třeba vínko. A tak jsem to teď uskutečnil. :) Odpolední procházka, BBQ v parku, dobré víno, počasí bylo také slunečné, no měli jsme se moc hezky. :D

Amy griluje :)

A jak že to na mě po té době působilo? Celkem v pohodě, trochu jsem také zavzpomínal, ale jen tak přirozeně. Nijak nostalgicky to na mě nepůsobilo a výlet jsme si oba moc užili.


Hlavně s tou mojí Amy je prostě radost jít kamkoliv. I když je stejně nejradši, když je se mnou sama. :) A chci říct, že se mi líbí, jak je stále veselá a má radost z maličkostí. Společně obdivujeme nová místa, stromy, budovy, cokoliv...

:)

Moje oblíbená prolejzačka :)No co :D

Původně jsme chtěli grilovat až tady, ale měli jsme vcelku hlad a tak jsme to stihli už v předchozím parku. Tady přikládám opět pár fotek toho, jak to v těchto parcích vypadá. Já mám tato místa moc rád a to nejen proto, že jsem tu bydlel, ale prostě je to tak nějak dál od centra a nikdo sem jet tak na grilování nepojede. Spíš jen tak místní. Potkáte zde rodiče s dětmi, páníčky s pejsky a podobně. Tátové rybaří a popíjejí vychlazené pivo a mámy mezitím povídají u grilů. :) Něco takového... (K dispozici jsou i toalety)


Hádám, že v Čechách by ty grily ukradli i s tou dlažbou pod nimi :D

Soooo cute :D (Amy úprava :)

Relax na skále, vínko, :) hezké zážitky...

A nakonec jsme dorazili sem. Myslím, že jsem se o tomto místě zmínil už před rokem. Je to takový parčík s dětským hřištěm, grily a sezením. Je to ale v těsné blízkosti rodinného domu, takže to celé trochu vypadá, jak u "nich" na zahradě. :D Místo je to ale skvělé a zrovna tady jsem si to vínko teda extra vychutnal... A proč pořád s tím vínkem? To je tak, že když někdy vidím nějaké hezké místo, mimo jiné mě také napadne, že by bylo perfektní si tam otevřít třeba láhev vína... A tak některá místa jsem si už dokonce i před odjezdem do Austrálie takto "rozvrhl" a tak si to teď plním. :D Prostě být na krásném místě s dobrou společností, za hezkého počasí a ještě k tomu např. s láhví dobrého vína, mi přijde jako dokonalá kombinace a já si to umím docela dobře užít. :D


Poslední dnešní ukázkou je Festival of the Winds - Festival větrů. Minulý rok jsem ho promeškal, protože jsem o něm nevěděl. Tento rok jsem ho stihl, ale shlédl jsem pouze jeho začátek, protože jsem musel v neděli do práce. :( Áááá, jak mě to štvalo, ale musel jsem. Festival se konal tradičně na Bondi Beach a tak jsme to měli kousek. :)


Toď vše! :D Dnes jsem v Austrálii přesně 2 roky... O tom ale napíši zase až příště. :)
 


Komentáře

1 Anna Anna | 26. září 2011 v 14:48 | Reagovat

Moc krásný fotky Kubo!! :-)

2 Jakub Jakub | 26. září 2011 v 15:14 | Reagovat

[1]:Díky :-D

3 Pája Pája | 26. září 2011 v 15:19 | Reagovat

Jaky, máte krásné výlety a super zážitky!!! :)

4 Jakub Jakub | 26. září 2011 v 15:27 | Reagovat

[3]: Díky Pájí. :-) Jo, je to fajn, hlavní také je, že máme bydlení a práci. Bez toho by to vše bylo úplně jiné. Papa ;-)

5 Jitka Jitka | 26. září 2011 v 18:29 | Reagovat

A taky máš Amy , je skvělá !!!! Opět krásný článek a fotky :).).)

6 kapi kapi | 26. září 2011 v 20:42 | Reagovat

Jak koukam na ty fotky tak uz se fakt moc tesim az zase budu na chvili zpatky :)

Jinak muzu ti to jednoduse vysvetlit proc se to jmenuje North Head. Kdyz kouknes na mapu tak uvidis, ze celi ten cip se jmenuje Nort Head. Tam kde je Mosman je pak Middle Head a  Watsons Bay a Vauclause je pak South Head.
Ale v podstate jsou i jiznejsi casti Manly nez ty na Nort Head ;-)
Ale to jen tak na okraj aby rec nestala.

7 Jakub Jakub | 27. září 2011 v 2:52 | Reagovat

Jo jo, Amy je super! Díky.

Aha, diky za vysvětlení. Stejně mi to ale přijde nějak nelogický. Ale to je jedno. Hlavně, že to tam je. ;-)

8 kapi kapi | 27. září 2011 v 9:26 | Reagovat

No zase severni hlava je na severu stejne jako prostredni je uprostred a jizni je na jihu takze to vlastne vsechno sedi :)

9 Jakub Jakub | 13. října 2011 v 16:51 | Reagovat

Ahoj Ivano, můžu ti odepsat jedině sem, tak tedy díky a cením si toho, že čekujes i fotogaalerii. :-) Měj se taktéž hezky. ;-)

10 Lenka Lenka | E-mail | 24. října 2011 v 12:41 | Reagovat

Ahoj Kubo,

nedávno jsem dorazila také do Sydney a zoufale se snažím spojit s nějakou českou komunitou :-) kdybyste někam razili jako parta, ocenila bych jakýkoli kontakt ;-) Sydney je fajn, ale být tu sama nic moc :-) předem děkuju!

11 Jakub Jakub | 24. října 2011 v 13:50 | Reagovat

[10]: Ahoj Lenko, oukej,žádný problém. Dám ti vědět. Ale tak i tak neboj, zachvíli tu budeš znát tolik Čechů, že to bude víc než dost. :) Brzo naviděnou. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.