Všude dobře, na Bondi nejlíp

26. srpna 2011 v 9:10 | Jakub Litoš
:) Na Bondi bydlíme již několik měsíců a moc se nám tu s Amy líbí! Oproti jiným lokalitám v Sydney mi zde vyhovuje, že to tu žije, ale zároveň je tu klid. V centru bych asi našel jen ten první výraz a jinde zase jen ten druhý. Jak jsem psal už dříve, na Bondi je příjemná a ojedinělá atmosféra. Mohl bych jmenovat hned několik příkladů, proč to na mě takto působí... Když jdu třeba na autobus, vidím kluka na skatu jak drží surf a celej šťastnej si to peláší k moři. Nebo luxusní auta zaparkovaná před restauracemi, které jsou zaplněny mladými lidmi, kteří nikam nespěchají! :D Už mě nepřekvapí ani pikap, který vzadu veze několik obrovských psů, ani Ozík, který si klidně řidí svůj bílý Ford a u toho si vesele fouká do harmoniky a ani dredař, kterej v tom nejdeštivějším počasí vběhne mezi lidi na autobusové zastávce a na svou zcela promáčenou kytaru začne hrát pro lidi blues. :D To vlastně mluvím stále jen o naší ulici, která je přes zimu osvětlena, jako o Vánocích. :) A tak když v noci konečně dorážím domů po dvouhodinové cestě MHD z práce, mám to zároveň takové slavnostní... :D

Hall Street


Kytarista :)

Pracovní vozy :) (není vyjímkou) - Bondi Beach

Ženy a krásná auta :) - ani bych tu Amy nepoznal :D

A s mým optimismem nehodlám přestat. :) Zima nezima, tady se griluje nonstop... V onen den nás navštivily dvě Amy kamarádky, také z Thajska. Nakonec se k nám ještě na chvíli připojili Miro s Dominikou, kteří teď bydlí minutu od nás. :)

Večer se udělalo zima a tak jsme se přesunuli k nám, kde jsme strávili celý večer. Miro s Dominikou pokračovali dál a tak jsme popíjeli jen ve čtyřech. :)


Výuka improvizace :D

A samozřejmě proběhlo mnohem víc podobných návštěv a setkání... Nedávno jsem se seznámil s Alešem, který přijel před skoro dvěma měsíci do Sydney. Jsem si jist, že jsme se neviděli naposled a mimochodem si píše také moc zajímavý blog, jehož odkaz naleznete v mém menu.


Miro a Luky - super kluci, které jsem potkal u nás v práci :)

Když už jsem u těch kamarádů, bohužel jsem se musel rozloučit s Vojtou, který už odjel domů. :( Poznal jsem ho tehdy přes Anne. Těch akcí s nim nebylo moc, ale když, tak to stále vždy za to. Celou dobu bydlel v Banksii, přesně v tom domě, co tehdy já... Časem začal také pracovat u nás v pekárně a myslím, že Vojta je jeden z těch šťastlivců, kteří to mají v hlavě opravdu srovnané a to je ještě o pár let mladší, než já. A to nejpodstatnější? Frisbee házel asi nejlíp ze všech lidí, které jsem tu potkal! :D "Sorry Anne" :D

Vojta, Amy a Katka

Katka je přítelkyně Mira, s kterým momentáně pracuji v mrazáku. Oba jsou moc fajn! Následující fotka je ještě také z této rozlučkové akce na Coogee Beach, ovšem kvalita je vskutku mizerná. Asi čtvrtina fotek v tomto článku je focena z mobilu, tak tu kvalitu prosím tentokrát omluvte. :D

Další účastníci zájezdu :) - BTW: Všichni moc fajn

Vrátím se teď ještě k té Bondi. Jak jsem řekl, Bondi je celkem živá lokalita a to především přes den. Zpravidla u pláže jsou velice často různé festivaly a podobné aktivity. Výjimkou ale byla tato údálost. Před čtvrnácti dny o víkendu, jsem se v dopoledních hodinách probudil s pocitem, že slyším hrát venku někoho na bicí. Tento den jsme měli s Amy v plánu jít na jeden festival do Rocks, ale nakonec jsme se u nás v ulici zdrželi ještě asi 2 hodiny. Celá ulice a nejenom ta naše, byla plná muzikantů a jiných umělců, kteří předváděli své dovednosti. :) S rozestupem někdy pouze několika metrů od sebe, bavili kolemjdoucí a můžu uznat, že někteři z nich si zasloužili můj obdiv. Nevím, co přesně to bylo za akci. Ale podle čísel, napsaných na chodníku, bych tipoval, že mohlo jít i o nějakou malou soutěž pouličních muzikantů. Ale to nevím. Každopádně to bylo celkem zábavné. :D

Tihle byli asi nejlepší, co se týče kvality muziky

Hned vedle nich stál třeba kluk, kterej si tam jen tak žongloval s míčky. :) Na další fotce je dvojce bubeníka a prsaté tanečnice. Také zajímavé představení...Řekl bych, že celá tato akce krásně vystihla uvolněnou atmosféru, která nepanuje pouze na Bondi, ale vlastně v celé Austrálii. Sice jsem nebyl ještě moc nikde jinde, ale hodně jsem už slyšel... :D Tady prostě nikdo nic neřeší... :)

Na skateboardu měl bubeník připěvněnou tamburinu :)

Ovšem žena, která držela v ruce rádio a k tomu zpívala operu bylo i na mě moc... Tedy, hudba nebyla slyšet a zpívala strašně... :D


Tři kůzlátka
Poslední ukázka patří tomuto mladíkovi, který (podotýkám pouze ve sluchátkách), poslouchal Michaela Jacksona a u toho tancoval. Některé pohyby nebyly špatné, ale ve výsledku působil velmi komicky a lidé se nad ním spíše tak přirozeně pousmávali. :)


Pak jsme tedy konečně vyrazili na Aroma Festival v Rocks. Jednalo se o festival kávy a různých dobrot. V narvaných ulicích bylo mnoho stánků. Něco málo jsme ochutnali, ale moc dlouho jsme tam nepobyli. Také jsme si poslechli jednu skvělou kapelu, ale jak říkám, lidí tam bylo dost a tak jsme pak jeli do katedrály u Hyde Parku na mši.

Aroma Festival

Před katedrálou bylo v rámci Winter Festivalu postavené kluziště a jelikož tam můj kamarád pracoval, zařídil mi vstup zdarma a tak jsem ušetřil 30 baků. :) Bylo to super, dobrá muzika, paráda... :D Pak jsme ještě navštívili Mira a domů jsme přijeli až večer. Vcelku pestrý den...

Představení profesionálů

To kluziště bylo předtím dlouhou dobu přímo na Bondi Beach a tak jsem vlastně tehdy udělal také pár fotek. Není to trochu paradox? Lední kluziště na pláži v Austrálii! :D

Bondi Beach

Ááááá jedem táto :)

Můj kamarád našel celkem dobrou práci, ne? :)

Za tmy

Ten den mě Amy vyfotila v mém novém oblečení, které jsem koupil velice výhodně v DFO v Homebush. Je to obchodní centrum se starými kolekcemi. Zboží je samozřejmě nové a naleznete zde obchody jako Quiksilver, Billabong, Rip Curl, G-Star, Converse, Puma a spousty dalších... Tato černá košile je např. z G-Staru, což je tady celkem drahá a dobrá značka. Byla zlevněná asi o 90%. Stála mě jen $10!Před obchodním centrem je krásné hřiště ideální na frisbee :)

Asi před rokem přiletěl do Brisbane můj kamarád Honza, který pochází ze stejného městečka, jako já. Sice jsem se za ním nakonec do Brisbane nevydal, ale alespoň dorazil on sem, protože chtěl před odletem domů ještě vidět Sydney. Bylo to dobré vidět zase někoho známého osobně. :)


Z Coogee na Bondi

Bronte Beach - nádhera...

Na Bondi jsme se sešli s Reddgrem a jeli jsme autem až na Manly. Tam jsme udělali malý okruh a při západu slunce se vraceli lodí zpět do City.


A na závěr malá ukázka toho, jak vypadala předpověď počasí 1.8.2011. Většinu dní tu máme hezky, i když je tato zima celkem deštivá. Stejně je tu více těch slunečných dnů a dokonce jsem se už i nedávno koupal. Ale abych řekl pravdu, tak jen na pár minut... :D Voda byla samozřejmě naprosto ledová.

Tomu říkám zima :)
 


Komentáře

1 Kuba N. Kuba N. | 26. srpna 2011 v 11:34 | Reagovat

Heeej chlape, opět skvělý článek, úplně mě to zas nakoplo :-) to je na životě asi nejlepší, když člověka zcela nečekaně zaplaví vnitřní pocit štěstí a radosti, když si jde jen tak po ulici i ve zcela všední den...a to je přesně to kvůli čemu stojí za to žít!  Nejlepší věta "A s mým optimismem nehodlám přestat." thumbs up !

2 Jakub Jakub | 26. srpna 2011 v 12:01 | Reagovat

[1]:Díky Kubo. Jo, teď je to všechno fajn. Tady! - je to všechno fajn. :-D

3 Helena Helena | 26. srpna 2011 v 12:41 | Reagovat

Paráda! :-) Doufám, že bude brzo další článek! :-D

4 Jakub Jakub | 26. srpna 2011 v 13:58 | Reagovat

[3]:To si piš. :-)

5 Marie Ribberson Marie Ribberson | 30. srpna 2011 v 23:33 | Reagovat

Jak je to vlastne se slavenim tech "druhych Vanoc" v AUS? Opravdu to lide slavi jako Vanoce? - darecky,tradice etc.? :-)

6 Jakub Jakub | 2. září 2011 v 7:01 | Reagovat

[5]: Abych řekl pravdu, tak jsem sám přesně nevěděl, jak to vlastně je. Dnes jsem se zeptal našeho učitele Ozíka a tak mi to vysvětlil. V první řádě je tento svátek situován spíše do Blue Mountains. Jak přesně to tam ale probíhá nevím. Jinde, např. v restauracích, je možnost objednání Vánočního menu a jsou k vidění dekorace ve stylu Vánoc. Údajně to někteří Evropani slaví podobně, jako klasické Vánoce, ale nikoho takového neznám. Takže bych řekl, že je to spíše takové pžipomenutí, možnost různých Vánočních akcí a podobně. Takže asi tak. :)

7 matthew matthew | 2. listopadu 2011 v 19:45 | Reagovat

Moje vlastní tvorba co si o tom myslíš ? http://www.youtube.com/watch?v=XGm2EfMx9lk

8 Jakub Jakub | 4. listopadu 2011 v 6:41 | Reagovat

[7]:Ahoj, není to vůbec špatné! ;-) Backround je super,dokážu si představit, že to stálo také nějaký čas to vymyslet. Text také dobrej. Ohledně jeho prezentace bych možná někdy volil některé úseky nebo věty v jiném tempu nebo v jiném časovém rozložení, ale i tak moc dobré. Možná je to i tím, že ti skládal text někdo jinej, jestli jsem to dobře pochopil. Jinak dobrý. ;-)

9 Míla Pátek Míla Pátek | E-mail | Web | 4. listopadu 2011 v 22:28 | Reagovat

Zdravím, Jakube!
Máš super články. Jde to prostě z Tebe, jako Tvoje muzika. Tvojí muziku, kterou jsi mi složil, neustále používám a je nezaměnitelná.
Já už jsem děda, jó letí to. Můj koníček se mi stal obživou a doufám, že to tak už zůstane.
Musím ale přiznat, že Vám, mladým, závidím. V povaze jsem tak trochu dobrodruh a mít vaše roky, asi bych se toulal jako Ty.
Moc Tě zdravím a přeji hezké léto.
Míla

10 Jakub Jakub | 5. listopadu 2011 v 1:51 | Reagovat

[9]:Ahoj! Díky moc! Zvlášť od tebe si tvého komplimentu moc vážím! Stále používáš tu ode mě? To je fajn. Až přijedu, tak ti můžu nahrát třeba zase něco nového... Máš pravdu, je to fajn být mladý a cestovat a poznávat nové věci. V Čechách jsem si ale to mladí neužíval tak, jak jsem si vždy představoval. To až tady! :D Jinak to je právě skvělé, že máš takovou práci. To ti zase závidím já. Vážně. Také moc zdravím! A někdy naviděnou! :)

11 Míla Pátek Míla Pátek | E-mail | Web | 9. listopadu 2011 v 2:24 | Reagovat

Zdravím, Jakube!
Díky za odpověď. Zrovna jsem přijel z chalupy (Bělá pod Bezdězem - Máchův kraj). Asi to myslíme vážně a chceme se na důchod na chalupu odstěhovat. Pracuji na zvelebení pro bydlení a asi  víš, co je to 100 let stará chalupa.
Jinak Tě beru za slovo a rád Tě uvidím jak pracovně - muzika, tak při posezení a dobrém vínu. Napiš, až zavítáš do Čech. Tvoji muziku jsem použil u dokumentů a prezentací firem - třeba pro firmu S-Pro Alfa Film atd.
Ukázky jsou na mém webu - www.studiopatek.cz. Zkus se podívat, jestli to půjde spustit, dej vědět.
Synové mého kamaráda jsou už také v Austrálii. Jeden je geodet - dost šikovný a toulal se už před rokem po N. Zélandu. Teď je u austr.firmy a bude v buši vyměřovat území - 3D - jeho program.
Učí se zatím přežít v buši!
Jak tak pozoruji, vše dobré od nás utíká, zůstanou důchodci, starší sokolíci (jako já a podobní)a poslanci, kteří myslí na činčily pro manželky, rychlá auta - vlastně na sebe.
No, asi to jiné nebude.
Tak jsem Ti napsal trochu úroveň našeho
slavného češství.
Jinak si to užívej a buď vždy nad věcí.
Já se to také časem naučil, jinak bych nemohl podnikat.
Zrovna jsem natáčel v Amati Kraslice - výrobu dechů - hodně zajímavé. Kamarád má krámek - Hudebniny vedle Pinkasů (Můstek). To, aby lidi viděli, co dá práci vyrobit kvalitní nástroj a podpořili naše výrobce a ne vlezlou Čínu. U nás se ale patriot hledá těžko.

Zatím ahoj a moc zdraví
Šárka a Míla

12 Jakub Jakub | 11. listopadu 2011 v 9:18 | Reagovat

[11]: Koukal jsem na tve stranky a na ta prezentacni videa. Hezky, dobra prace, vse prehledne. Nenasel jsem tam video o te S Pro Alfa. Kazdopadne gratuluji k takove zakazce! :)

Tak to maj ti synove tveho kamarada jiste dobrou praci, o tom to holt dost je. Mit dobre zamestnani a pak je vse hned o hodne lepsi. Take me to mrzi, ze na Cechy slysim spise vic kritiky, ale stale je to domov. Napr. jak jsi psal o te chalupe, to muze byt nahodou krasny a i to opravovani muze byt radosti... Jsem ale zvedavy, jak to na me pak vse bude pusobit po zkusenosti z AUS. :-?

Az prijedu, tak se urcite ozvu. Díky.

Ahoj a podzravuj doma. ;-)

13 Míla Pátek Míla Pátek | E-mail | Web | 19. listopadu 2011 v 5:43 | Reagovat

Zdravím, Jakube.
Pro S Pro Alfa film jsem pracoval asi tři roky. Ty zase pracovali pro ČKD Praha DIZ. ČKD začali ,,někteří" šéfové
tunelovat a tak to krachlo. Na webu mám
ukázky ,,Akce Chodov" atd...Je tam Tvoje muzika. Jinak na webu jseš i Ty ,,Jakub Litoš" se klip jmenuje.

Jdou nějak poslat fotky? Rád bych ti jich pár poslal.
Díky za pozdravení a zase někdy.
Ahoj Míla :-)

14 Jakub Jakub | E-mail | 22. listopadu 2011 v 1:12 | Reagovat

[13]:Koukal jsem na to. Dobrá práce. ;-) Jinak fotky klidně na mail, díky!
Měj se hezky a opatruj se.

Kuba

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.