Českoitalské výlety po našem okolí

17. ledna 2011 v 2:19 | Jakub
Není tomu tak dávno, co jsem s naší novou spolubydlící Marií vyrazil na menší výlet a to opět směrem na Watsons Bay. Tentokrát jsme šli pěšky podél moře až tam a byla to moc příjemná procházka. Cestou jsem udělal několik fotek a tak bych vám chtěl některé z nich ukázat. :)

Clarke Reserve - 5 minut pěšky od nás

Toto místo je hned vedle a nachází se zde jakési hřiště. Opět místo s krásnými výhledy - ať už doprava na oceán, či doleva na City. Ideální místo na sledování novoročního ohňostroje.


K tomuto místu jsme se šli ve čtvrtek v noci projít s mým kamarádem Petrem, (spolužákem a kolegou z práce v jedné osobě). Byly krásně vidět hvězdy, do kterých narážely paprsky od majáku. Zase se opakuji, ale skutečně perfektní místo...

Došli jsme až k místu, kde jsem už jednou byl se třídou. Prostě nádhera! Výhled až na Manly, na City, na oceán, velice působivé...


Maria a já

Ovšem mraky, které jsme do této chvíle viděli jen v dálce, se přihnaly rychleji, než jsme čekali a tak jsme vyrazili zpět.


Vykontrastovaná fotka City

Nad oceánem to vypadalo také zajímavě

… a tak jsme nakonec stejně zmokli :D


Po pár dnech jsme spolu vyrazili ven znovu, tentokrát ale na mou oblíbenou Shark Bay, která je od nás cca 25 minut pěšky. Bylo to 25.12. a jelikož se v Austrálii slaví Vánoce až tento den, pláž byla vcelku plná. Na stejné místo jsem pak vyrazil i na Nový rok a strávil jsem zde taktéž moc fajn odpoledne. To tam bylo lidí ještě víc. Jinak výhodou této pláže je také to, že tam chodí především místní a rodiny s dětmi, takže je člověk vyloženě mezi australany.Lidé si do parku přinesli své plynové grily a pořádali BBQ ve velkém. Jen mě napadlo, že jestli se pod těmi stromy dostatečně nenamazali krémem, museli pak vypadat jako zebry. :D


Marry Christmas :)


Ten den jsem si také užil šnorchlováníKlucí z Bangladéše našli jakého si šneka, tak jsme se vyfotili :)

A kolemjdoucí musela hned taky

Pavouček

...a moje krásná italská společnost :)


Cestou zpátky jsme procházeli krásnými parky... To mě stále tak fascinuje... V Sydney je tolik krásných míst a je vidět, že je o to také pečováno. Na tomto místě jsme se zastavili a nějakou dobu pobyli. Oboum se nám tam moc líbilo. Jedli jsme Lindor bombóny, pili víno, no prostě báječný. :)
Nezlobte se na mě, že toho píšu tak málo, ale těžko se to dá celé popsat. :) I ty pocity, jak si člověk uvědomuje, kde vlastně je - jak je daleko... Poslední dobou si právě takovéto přemýšlení a uvažování dost užívám a o to víc mě začíná mrzet, že už pomalu začínám reálně uvažovat o tom, že se chci vrátit na příští české léto domů...
 


Komentáře

1 Jitka Jitka | 17. ledna 2011 v 9:45 | Reagovat

Krása!!! Věřim, že se Ti tam líbí.) :-D

2 Libuše Libuše | E-mail | 18. ledna 2011 v 10:14 | Reagovat

Díky za krásné foto a články, nádherné zákoutí,zálivy- jsi opravdu  velmi citlivý a to se Ti jednou zúročí a budeš šťastný,jen neodjížděj domů.Lásku najdeš...
Víš,jak nás všechny  zde v Čechách hřejou ty modré fotky plné moře a slunce- to je energie !! Jen tak dál !

3 Jakub Jakub | 20. ledna 2011 v 8:33 | Reagovat

Díky, líbí moc! 8-)

Jo, to moře, ty zálivy a všechno, nádhera, nááádhera! :-) Já vím, ale doma jsem to měl také moc rád a nejspíš se pak nějak vrátím a zkusím to tam. Uvidím. Každopádně díky za hezký komentář! ;-)

4 Libuše Libuše | E-mail | 20. ledna 2011 v 14:04 | Reagovat

Vím co prožíváš-domů se Ti chce za blízkými,protože Tvá duše je osamělá i přes všechny ostatní kamarády,ale hledá si jen tu jednu-DRUHOU duši,které chce snést modré z nebe a ukrojit jí část ze sebe, se kterou se lze procházet za ruku právě v těch krásných místech podél moře, která fotíš.Ještě jsi nezapoměl.....
Jedině nová láska Tě vyléčí,hledej, najdeš a pak je snadné jezdit jednou do roka do Čech, pokochat se minulostí a nadýchat se smogové Evropy. Prodluž si vízum-a neopouštěj RÁJ, pokud nemusíš,nebuď hloupý... :-)

5 Jakub Jakub | 3. února 2011 v 8:30 | Reagovat

[4]: 8-) No, já se opravdu necítím osamělý. Rodina mi samosebou chybí, ale díky Skypu jsem s nimi v kontaktu velice často. ;-) Ale stejně bych s chtěl s rodiči zase trávit nějaký čas a tak... Taky mám moc fajn sestru... Každopádně, po rozchodu s mou bývalou přítelkyní jsem zásadně nechtěl žádný nový vztah, ale... Už se stalo... :-D Viz nový článek, který bude co by nevidět. :-D Je to opravdu lepší, když je člověk opět s někým... Přesně jak jste-jsi psala. 8-) Nemyslím si ale, že bych byl hloupý, kdybych se vrátil domů... Ale dnes jsem si každopádně víza prodloužil a začínám přemýšlet, že tu opravdu ještě i pak zůstanu dýl, takže uvidím... Díky za komentář... ;-)

6 Libuše Libuše | E-mail | 3. února 2011 v 12:13 | Reagovat

Zvolila jsem nesprávné slovo (hloupý) abych tě nabudila a postrčila (domů si vždycky zajedeš)Citila jsem, že to s blondýnkou klapne,a že tou správnou cestou půjdeš a jak se říká "neprohloupíš".Máš to ve hvězdách.Hodně štěstí....

7 Jakub Jakub | 9. února 2011 v 13:58 | Reagovat

[6]:Dobre. :-D Kazdopadne blondynka to neni, moje soucasna pritelkyne je z Thajska. :-D

8 Libuše Libuše | E-mail | 14. února 2011 v 14:10 | Reagovat

OK, ještě lepší.Jsou nádherné všechny.Buď štastny a uzivej si Australii ....fotky mas nadherne, tak zase nejake pridavej.....L.

9 Jakub Jakub | 15. února 2011 v 14:20 | Reagovat

[8]: ;-) ok ok, brzo sem zase něco vložím.. Opět mi to trvá.... :-D Díky a mějte se hezky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.