Komentáře

1 Reddgrrr Reddgrrr | 17. září 2010 v 21:55 | Reagovat

Moc hezky clanek, skoro mam chut si zrusit tu plavbu lodi a odjet hned z fleku :D penez na to mam hafo :D. Jak vubec planujes do budoucna, dostudujes jazukovku a co pak chystas? Odbornou? Pripadne perma viza nekdy za dyl ... to by me zajimalo :)

2 Jakub Jakub | 19. září 2010 v 7:01 | Reagovat

Nazdar! Jo! Přijeď hned! Tuhle noc jsem zažil další úžasnou párty, nemělo to chybu... Ale ta loď bude taky dobrá zkušenost. Každopádně já chtěl odjet už na stálo domů na Vánoce, ale neodjedu. A zůstanu tady asi tak do českého léta. Pak se uvidí. :-D Teď se mi tu tak líbí, že odjet prostě ani nejde. :-D Takže si pak asi zaplatím další anglic.kurzy, odbor. asi ne. A o P.R.žádat nebudu, je to na dlouho, ani nevím, jestli bych splňoval ty všechny body a já chci pak hlavně domů... Tam je to taky fajn... Doma je doma ;-)

3 Mirka Mirka | E-mail | 25. září 2010 v 12:08 | Reagovat

No tak super! Všechno dobře dopadlo:-) Jseš dobrej! :-) pa

4 Jakub Jakub | 28. září 2010 v 3:14 | Reagovat

[3]:Ahoj, moc dobrej nejsem, něco se stalo, až budu mít čas, tak o tom napíšu... Měj se :-(  ;-)

5 Ross Ross | 3. října 2010 v 9:25 | Reagovat

Ahoj Jakube.

Občas procházím některé blogy a koukám na vaše zkušenosti v AU. Máš to pěkně napsané a moc se mi líbí i tvá ang. psaná verze u které při najeti myší se mi zobrazí překlad. (se kontroluji zda jsem to správně pochopil)  :)

Držím ti palce a přeji ti hodně krásných a přijemných zážitků.

6 Jakub Jakub | 3. října 2010 v 12:47 | Reagovat

[5]:Ahoj, díky moc, jsem rád, že zase slyším pochvaly o blogu, to vždycky potěší. Teď píšu dlouhý článek, ale mám teď nějaké starosti, tak to nejde tak rychle... Ta anglická verze je od Googlu, takže to není přeložené dobře, ale spíše tak informativně. Jen slova. Ale jsem za to rád. Měj se hezky, čau. ;-)

7 Lukas Lukas | 8. října 2010 v 8:27 | Reagovat

hezky clanek, sem zvedav na dalsi. podle fcb mas tedka asi trosku jiny podminky bydleni ale pockam si na blog:)

8 Jakub Jakub | 9. října 2010 v 5:08 | Reagovat

[7]: Ahoj, Luky, jestli tě mám na FB, tak není tolik variant - který Luky... Ale furt nevím. 8-) Článek teď dopisuju a jak říkáš, mám to teď trochu bojové, proto mi to i tak trvá... Dnes nebo zítra to sem hodím... Měj hezký den... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.