Povedený víkend

2. srpna 2010 v 17:52 | Jakub
Tak jsem si myslel, že ten srpen ještě budu muset jakkoliv přežít a že pak třeba bude už od září pomalu tepleji. Ale podle těchto tří dnů, které jsem prožil převážně venku, to vypadá, že už je jaro opravdu tu! Né-li léto. :)

Tento víkend jsem si nechal na takový "poslední" odpočinek před nástupem do školy. Neměl jsem v plánu ani žádné oslavy, ani žádné výlety. Chtěl jsem se nejlépe věnovat psaní blogu, což nakonec dělám až nyní, v pondělí dopoledne. Řekl bych, že tento povedený víkend začal již v pátek, kdy se mi povedlo hned několik věcí a tou nejpodstatnější byl pre-test angličtiny v mé nové škole.

I když o nic nešlo a chtěli pouze vědět, do jakého levelu mě zařadit, přesto jsem byl docela nervózní. Tedy pouze do té doby, než jsem tam přišel. V agentuře mi bylo řečeno, že mám do školy dorazit v pátek a to v jakýkoliv čas. Ještě ve vstupních dveřích jsem potkal jednu slečnu, s kterou jsem již detaily mého nástupu do školy probíral a potěšilo mě, že si mě pamatovala, hned mě oslovila jménem a moc hezky se na mě usmívala. :) Řekla mi, ať dorazím asi za 2 hodiny a tak jsem si zatím prošel okolí.

Zavítal jsem např. do obchodního domu David Jones, kde mě hned ve spodním patře zaujmul jeden stařík, který tam hbitě improvizoval na velké černé piáno. Jeho muzika mě doprovázela i do vyšších pater, kterých bylo nespočetně moc! Ovšem žádné obchody ve stylu australského Quicksilveru jsem zde nenašel. Všude byly jen značky jako Gucci, Giorgio Armani, Prada a jiné... Tzn. takové ty dražší obchody a převážně pro ženy.

Pak jsem se vrátil zpět do školy, kde jsem napsal krátký a celkem jednoduchý písemný test a po té si se mnou promluvila ředitelka. Mluvili jsme o tom, jak jsem do Sydney přijel, o mém životě v ČR a podobně. A možná právě také proto, že to byla taková témata, o kterých jsem již kolikrát mluvil, ohodnotili mou angličtinu na Pre-Advanced, což je druhý nejvyšší level ze sedmi. :) Gramatiku mi ohodnotili o jeden stupeň méně, ale přesto mi bylo řečeno, že bych se v kurzu General English nudil a že v úterý nastoupím rovnou na EAP - English for Academic Purposes. Tento kurz bude asi kvalitnější a budou nás tam připravovat na další studia. Výuka bude asi vypadat o trochu jinak, než v GE, ale o tom všem a jestli to bude pro mě výhoda či ne, budu psát až příští víkend. Nakonec mi také upravila můj rozvrh tak, abych to dobře stíhal do práce a zároveň nezameškal více hodin, než je povoleno. A tak jsem ze školy odcházel z velice dobrou náladou a těšením se na můj brzký nástup do školy. :)

Večer jsem navštívil kostel u nás na Randwicku a po skončení mše jsem našel venku před kostelem krásnou matraci. :) Já mám doma totiž takovou špatnou. Nedávno jsem si jí otočil a vystlal osuškou a povlečením. Ale jinak jsou na posteli cítit pružiny a to takovým způsobem, že když hodíte telefon z 20 cm na postel, znovu už to neuděláte, protože se bojíte o následné poškození. :( Jsou od sebe asi 5 cm, jakoby čtverce. Na tom já tady spím už cca měsíc a vcelku jsem si i zvykl. Stále lepší, než spát na zemi a navíc si vždycky když usínám tak nějak "zašprajcnu" loket mezi ty pružiny a ruka mi pak jakoby neujíždí, ale to teď zní tak nějak divně, tak si to přeberte jak chcete. :) Ale když jsem viděl na ulici tu matraci, neváhal jsem a začal jsem obvolávat kamarády, kteří by mi mohli přijít na pomoc. Matrace byla hodně těžká a představa, že bych jí měl vláčet domů sám, nebyla příjemná. Nikomu, kdo bydlí poblíž jsem se ale nedovolal a tak jsem ji vzal sám. Do toho začalo lehce pršet a musel jsem odpočívat každých asi 30 metrů, protože ta matrace má v sobě opět ty pružiny a je taková velká a tlustá. Nakonec mi zavolala zpět Adéla, spolubydlící a přišla mi napomoc. Ve dvou to bylo hned lepší a navíc Adélu napadl úžasný nápad. Po cestě jsme potkali nákupní vozíky z Colesu, které se po Sydney neustále tak nějak povalují a matraci jsme nakonec převezli na něm. :) Pak už to bylo snadné.

Takže za tu matraci jsem také moc rád a navíc vypadá, jako nová :)

Večer jsem měl v plánu psát na blog, ale napsal mi Richard, můj parťák z práce a kamarád, ať někam vyrazíme. Adéla mi zrovna také navrhla, abych se přišel podívat do Coogee Bay Hotelu na jednu diskotéku a tak jsme tam nakonec dorazili. Před odchodem jsme se samozřejmě řádně posílili a to v podobě pizzy a vodečky a vyrazili jsme. :D

Já a Richard

Dobře jsme udělali, že jsme si "připili" již doma a po cestě, protože alkohol tam byl velmi drahý. Zajímavé ale bylo, že jsem odešel z více penězi, než jsem přišel. Když jsem si totiž šel na bar koupit jedno pivo, na zemi jsme společně s třemi dalšími lidmi uviděli desetidolarovku nebo možná i víc. Já si byl jistý, že mně neupadla a tak jsem řekl, že je asi jejich. Jeden z nich jí zvedl, zaplatil z ní své pitivo a jelikož mu to asi bylo blbé, vytáhl z peněženky $10 a dal mi je. Já z toho zaplatil mých asi $5.50 za pivo a $4.50 jsem vydělal, protože jsem už ten večer nic víc nekupoval. :) Jinak tam bylo hodně lidí a to jak uvnitř, tak venku, kde je veliká restaurace. Večer jsme si moc užili a ve 3 hodiny, když diskotéka skončila, šli jsme se ještě projít k moři, které bylo hned přes ulici. Trochu sice pršelo, ale sranda byla i tak. :D Cestou domů jsme se ještě zastavili na krátkou procházku v té přírodní rezervaci, o které jsem mluvil v posledním článku. Jelikož ale pršelo, nebyl to zrovna nejlepší nápad! Doma jsme ještě chvíli pokračovali a ráno šli spát. :) Ještě jsem nezmínil, že přes den bylo krásně slunečno a bylo nad 20°C, takže na triko a kraťasy.

Druhý den ráno nás napadlo jít k moři a tak jsme vyrazili. Bylo opravdu nádherně a už jen po cestě jsme se museli zastavit a nasát tu jarní atmosféru.

Zima v Sydney :)

Po cestě jsme potkali Škodovku, která vedle sebe měla slušnou konkurenci :)

K moři nám to trvalo asi 15 minut a později nás přišel navštívit také můj spolubydlící Niall z Irska. Opět bylo nad 20 °C a lidí na Coogee oproti předešlým víkendům výrazně přibylo. Nakonec jsem mou lehčí kocovinu vyléčil zimním koupáním v moři! :D Koupali jsme se ale jen chvíli, protože voda byla opravdu ledová, ale příjemná! Hned po té jsme si šli házet s frisbee a tak jsme se příjemně zahřáli. Prostě nádherný den...

Dva fešáci :)

Zima 2010 :D

A večer jsme šli bruslit :D

Na bruslení jsem vyrazil s Pepou a Ájou a jejich kamarády. Bylo to takové malé kluziště, ale bylo to moc hezké. Mně se to moc líbilo a hlavně jsem strávil čas opět s velmi dobrými lidmi. Také tam bylo spousta zvláštních stánků se vším možným a malé pódium s muzikou. Těchto zimních akcí je momentálně v Sydney víc a někdy je to také spojené s Christmas in July (Vánoce v červenci). Takové připomenutí Vánoc. :) Školy tu pořádají Vánoční párty a podobně, zajímavé...

V neděli, včera, jsem s Niallem vyrazil opět k moři, kde jsme se zase koupali a bylo to naprosto super! Odpoledne jsme tam strávili s Pepou a Ájou, kteří se slunili již před naším příchodem.

Náš frisbee team :) - Zleva: Niall, Pepa, Já, Ája

Coogee

Ten park vedle pláže je skutečně báječný

Nádhera, že?


Kdyby byl každý víkend, jako tento, opravdu bych se nezlobil. :) Každopádně jsem si ho moc užil a jediné, čím jsem se chtěl ještě v tomto článku pochlubit, je mé vaření. :D Markéta byla holt úžasná kuchařka a plánoval jsem udělat speciální článek s fotkami o jejích výtvorech. Abych alespoň nastínil, o čem mluvím, můžete se na ty fotky podívat zde, v mé fotogalerii. Do fotek s vařením jsem nakonec vložil i fotky našeho médi, který nás doprovázel na hodně místech a i s ním jsem se musel rozloučit... :( A tak nakonec ještě přidávám několik fotek, jak jsem se učil vařit. A náhodou, kuchař se ze mě stal docela dobrý! :)

Palačinky

Mé první špagety :)

Často také vařím s Niallem

A pak se třeba podíváme na nějaký film

Avokádo, sůl, pepř, náš chleba a víno :)

Boloňské špagety

Myslím, že se o sebe dokážu postarat... :)

... A to je tak asi vše.
 


Komentáře

1 Jitka Litošová Jitka Litošová | Web | 2. srpna 2010 v 18:05 | Reagovat

MOOOOC hezký Jakube!!!!!! Čtení i nádherné fotky. Konečně začínáš zase žít!!!! Máme z Tebe s tatínkem radost a DRŽÍME PALCE!!!!!!! :-)  :-)  :-)

2 Reddgrrr Reddgrrr | 3. srpna 2010 v 0:52 | Reagovat

Zdar. Mám z tebe radost chlape! Ty jídla vypadají, že jsou i k jídlu, akorát ty krokety s rybíma prstama či co to je, to je rakovina na pochodu! Doporučuju příště spíš víc oleje hele :D Nebo ideálně nějakej friťák, nebo to dát do trouby. Anebo je ta fotka moc překontrastovaná? :-D

3 kapi kapi | Web | 3. srpna 2010 v 9:44 | Reagovat

Jo ta Cogoa vypada pekne, uz se tesim na sobotu nebo nedeli. Snad nevyjde predpoved. A diky za fotky. Hned mam inspiraci co uvarit :)
At se Ti dari

4 Jakub Jakub | 8. srpna 2010 v 8:46 | Reagovat

Všem díky! Opravdu jsem se už nějak srovnal. Ani jsem nečekal tak prudký obrat. Ty fotky jsou moc hezký, ale na živo je to ještě lepší! ;-) Hehe, jinak fotku s jídlem jsem teda zrovna nijak neupravoval. :-D Ale na to, že jsou to má první jídla je to docela dobré. :-D Jinak Kapi, na Coogee se někdy určitě zajeď podívat, třeba dnes tam bylo krásně a bylo nádherné počasí. Hezký den všem! 8-)

5 Monika Monika | 13. srpna 2010 v 20:51 | Reagovat

Ahoj Jakube,
no to je úplně jiné počteníčko.
Mám radost, že z nejhoršího jsi venku.
Teď už to bude čím dál lepší :-)
Věřím tomu....Měj se a užívej Sydney!!!!!

6 jaruška jaruška | 13. srpna 2010 v 22:13 | Reagovat

Ahojik Kubí,opravdu je to moc fajn vidět a číst konečně nejake krasne věci ,,a to jak začínaš opravdu žít!!! to je ted nejduležitější..a podle me ted už to bude jen a jen lepší ..jak už se tu někdo ozval.jinak jidlo bch si od tebe určitě nechala uvařit :-D  třeba ty boloňsky špagety :) :-P ,držím palečky a  těším se na nove fotečky :)

7 Jakub Jakub | 15. srpna 2010 v 3:43 | Reagovat

[5]: Ahoj Moniko, díky, máš pravdu, že už se to asi čte líp, než když jsem furt psal o tom mojim smutnění. ;-) Už jsem se srovnal a jak říkáš, mám se opravdu lépe a lépe a vlastně se mám už docela hodně dobře. :-D Měj se 8-)

8 Jakub Jakub | 15. srpna 2010 v 3:48 | Reagovat

[6]: Ahoj Jájo! Jak se máš??? Díky, já jsem taky rád, že už můžu psát jen o tom hezkým a je toho teď tolik, že bych potřeboval tak týden na blogování, abych to sem vše zapsal. :-D Jinak s tím vařením - je to docela dobré, ale musím se zas naučit něco nového. :-? Ale až přijedu domů, tak ti něco uvařím, jo? Heh, to bude sranda. :-P Pa

9 Reddgrrr Reddgrrr | 17. srpna 2010 v 15:06 | Reagovat

Tak, týden pro nás blogovat nemusíš, stačil by jeden malej článeček zase a budem spokojení hele :-D. No, a mě se už blíží lodička, tak snad tam nepotkám něco takového: http://www.youtube.com/watch?v=LwKXfc_a4Ag. Až přijedu, tak si napíšu i já malý blog o cestování na námořní lodi, protože kam až dohlédnu, nikdo podobný blog nemá :-)

10 Jakub Jakub | 19. srpna 2010 v 13:39 | Reagovat

[9]:No to je kruté video! O_O To by pro mě asi nebylo no. :-D Tak snad tě tam nic takového nepotká a každopádně ten blog je úžasný nápad!!! Kdy že tam teda jedeš? A kde budeš plout? Kdyžtak se zastav v Sydney. :-D Ale tak i tak se uvidíme později. 8-) Jinak já se teď opravdu nezastavím, jsem hodně zaměstnaný, jak ještě chodím do školy. Ale o víkendu chci určitě už napsat alespoň o té škole... Čau ;-)

11 Reddgrrr Reddgrrr | 20. srpna 2010 v 15:45 | Reagovat

V říjnu naloďuju, v lednu sem zpátky a pak rovnou do AU :)

12 Jakub Jakub | 22. srpna 2010 v 9:48 | Reagovat

[11]:Tak chvátej, už máš nalitého panáka! :-D

13 Honza Honza | E-mail | 24. srpna 2010 v 9:08 | Reagovat

Nevim jestli Ahoj nebo dobrý den :) ,

ale každopadně sem se odvážil ti napsat . Máš moc pěkně udělaný blog a doslova jedním dechem jsem ho přečetl .
Důvod je asi jasny , v nějbližší době se také chystám do Australie studovat a pracovat a byl bych moc rád , kdybych si s tebou mohl vyměnit par mailu
a popovídat co a jak u protinožců . tak snad budeš mít chvilku a odepišeš .

Měj se pěkně Ahoj Honza ;-)

14 Jana Jana | E-mail | 24. srpna 2010 v 9:22 | Reagovat

Ahojky,
na tvůj blog jsem narazila náhodou když jsem si říkala že další už číst nemusím.Každopádně jsem to vzala od začátku jedním dechem :) Za měsíc letím taky ke klokánkům a byla bych ráda kdyby jsme tam měli nějakého "známého". Kdyby jsi měl chvilku, prosím napiš.
Měj se krásně, Jana :-)

15 Jakub Jakub | 26. srpna 2010 v 14:31 | Reagovat

[13]:No jasné, že čau ;-) Opět mě moc těší, že se blog líbí a moc rád ti s čímkoliv pomůžu. Kdykoliv napiš. jakublitos@seznam.cz Měj se! :-)

16 Jakub Jakub | 26. srpna 2010 v 16:10 | Reagovat

[14]:Ahoj, tak přemýšlím, co to vlastně znamená jedním dechem? Tzn.koukat spíš jen na fotky, že? :-D Žádný problém, až přijedeš, klidně se ozvi a s čímkoliv ti pomůžu. Prostě jestli chceš mít dobrý pocit, že tu někoho znáš už předem, tak jsem tu. :-D Ale jsem si jistý, že si tady uděláš kamarády velice rychle. Austrálie je na to jak dělaná! ;-)

17 Jitka Jitka | 27. srpna 2010 v 18:05 | Reagovat

Myslim, že Jana myslela, že to přečetla , jak detektivku, od které se člověk nemůže odtrhnout. Však jsi měl být spíš spisovatel, než jazzman --nebo obojí :):):) :-)

18 Kwítko Kwítko | E-mail | 28. srpna 2010 v 22:59 | Reagovat

Zdravim :) mas moc fajn blog :) uz od zakladky chci a planuju ze pojedu studovat do australie, letos mam na krku maturitu tak doufam ze konecne je na case to zacit realizovat. Chtela jsem se proto zeptat na par veci, tvuj blog jsem nasla az dnes, urcite se chystam ho procist, ale jestli budes mit chvili casu budu rada za jakekoliv pripominky a rady, co se tyce uplnych zacatku (agentury, skoly apod) ja bych tam rada sla uz primo na univerzitu, anglictina mi snad problemy delat nebude, chystam si IELTS udelat uz letos v cr... jen by se mi hodilo vedet jakou castku budu potrebovat do zacatku:) vsude pisou castky za ubytovani, skoly apod. ale nikde to neni tak nejak dohromady vcetne jidla a celkove, bych chtela vedet jestli se da vyzit z toho co si tam clovek nasetri nebo ne :) diky moc za kazdou radu :) koukam ze sem se rozepsala, tak kdyz tak pisni na mail :) diky moc
Alca M. ;-)

19 Reddgrrr Reddgrrr | 29. srpna 2010 v 11:01 | Reagovat

Cau. Jestli jedes sama za sebe, stejne jako ja pojedeu v lednu, tak me to u agentury G8M8.cz vyslo na 120 000 korun, + - podle kurzu. Je v tom predplatne na rok skola (3 kurzy po 2-3 mesicich a asi 4 mesice pradzniny), letenka, viza na rok, OSHC ... k tomu pripocti jeste rezervni naklady tak na 3 mesice dopredu, kdyz by se vyplnili nejcernejsi predpoklady a nenasel sis praci. Kazdy mesic cirka 15 000, takze ve finale si vystacis se 165 000

20 Jakub Jakub | 30. srpna 2010 v 3:28 | Reagovat

[18]:Ahoj, myslím, že to Reddgrrr napsal dobře. Já jsem o těchto věcech psal docela dlouhé články v prvních měsících, tak to tam zkus najít. Myslím, že tam je dost informací. Kdyžtak se mě zeptej na něco konkrétněji. Každopádně přijeď, je tu hezky! 8-) Rozhodně se tu dát žít z toho, co vyděláš. Otázkou je spíš, kolik ušetříš. Měj se ;-)

21 Kwítko Kwítko | E-mail | 30. srpna 2010 v 13:54 | Reagovat

:)určitě ty články co nejdřív všechny pročtu :) Díky moc za info, něco takového jsem potřebovala, a ještě jedna otázečka,
myslíte si, že je lepší jít na nějaký kurz  před tím než na Univerzitu, nebo jak to tam je s cenou univerzit? koukala sem všude možne a hodne se to všechno lisi, tak jestli nahodou nevite nekdo jak velky je rozdil v univerzite a jazykovem kurzu (jestli je to vubec rpo ceskeho studenta mozne jit tam na univerzitu primo). :)
tento tyden se to chystam vsechno procist tak dkyby to tu uz bylo omlouvam se za opetne otravovani :) a jeste jednou diky moc :)

22 Reddgrrr Reddgrrr | 30. srpna 2010 v 18:12 | Reagovat

Jazykovka je jedine vychodisko pro nemovite studenty, protoze nepotrebujes prokazovat financni kryti. Je otazkou, co rozumis "Univerzitou", protoze jejich univerzity, coby ty nejdostupnejsi ke studiu, tak jsou spis vsechno Odborne skoly, tzv "College" a pri jejich studiu musis prokazovat kazdy rok financni kryti (coz je naklad 1200 AUD za kazdy mesic + prachy na zpatecni letenku, dohromady to vychazi na 18 000 AUD, co musis mit na ucte kazdy rok pri studiu odborne skoly k dispozici NAVIC). Jazykovka je dobra, ze tam to nemusis mit, a dokonce je mozne si treba na to financni kryti behem roka nebo dvou nasetrit (v prepoctu asi 280 000 bo tak nejak). Pak nejcastejsi cena jazykovek je okolo 5300 AUD na rok. Napriklad me zajima filmova skola, a ta stoji 12000 AUD na rok. Se budu muset hodne ohanet, protoze jako vetsina studentu jedu do Australie bez financniho kryti :). Ale ty penize staci jen kdyz mas na ucte a muze se spojit vice uctu, napriklad ze mas 100 000 u rodicu, 100 000 u teticky atd .... Jen musis prokazat, ze muzes temi ucty sama fyzicky nejak manipulovat, respektive ze ty sama mas k nim pristup.

23 Reddgrrr Reddgrrr | 31. srpna 2010 v 12:35 | Reagovat

ted si to po sobe ctu, a ma tam byt: Nejcastejsi cena ODBORNYCH skol je 5300 AUD na rok :)

24 Jakub Jakub | 1. září 2010 v 2:44 | Reagovat

To finanční krytí si vysvětlil dobře. Je to tak jak říkáš, wow, koukám, že máš hodně informací a ještě tu ani nejsi, já se taky takhle napřed hodně informoval, než jsem sem jel. Každopádně kamarádi, co tady studují Uni., jsou hodně vytížení, je to drahý a náročný. A někdy hodně náročný. Ale rozhodně můžeš jít rovnou na Uni. si myslím. Ceny jsou různé a bude to asi i tak, jak psal Redd. Klasický anglický kurz je pohodička a je to hlavně i hodně zábavné. Je dobré to zkusit a rozkoukat se tady. Nejlépe asi zajdi do agentur a raď se s nimi. To máš asi nejlepší. Ale hlavně to vždy porovnej i s tím, co ti řeknou jinde. Nechoď jen do jedné. Mějte se ;-)

25 Jakub Jakub | 1. září 2010 v 2:46 | Reagovat

[23]: Ona ta cena jazykovek na rok vychází v průměru stejně tak podobně...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.