Vivid festival

16. července 2010 v 17:51 | Jakub
Také v zimě se v Sydney děje spousta věcí a jednou z nich byl např. Vivid festival. Neměl jsem bohužel tolik času zúčastnit se všech akcí, který tento festival nabízel. Ale alespoň jsem se byl podívat na krásně nasvícenou Operu a St Mary´s Cathedral. Tyto dvě akce s názvem Lighting the Sails a Macquarie Visions byly k vidění každý den přibližně po jeden měsíc. Bylo to opravdu nádherné a nebyly to jediné budovy, které byly takto nasvíceny. Dost slov, podívejte se sami. :)

St Mary´s Cathedral

Plamen těch svíček byl opravdu v pohybuFontána v Hyde Parku

K Opeře jsem se dostal až nedávno a to kolem půlnoci po práci. Moc hezky jsem si tam pobyl a udělal několik zajímavých fotek.

Opera House
Umělecká fotka :) (zrovna projížděla Ferry)
Já a noční City

Je tu takových krásných míst, kde stačí jen tak stát a kochat se. Třeba tento pohled a stačí se jen otočit a vidíte Operu a na další stranu je zase vidět Harbour Bridge. Hlavně to moře, to člověka vždycky tak příjemně naladí...
 


Komentáře

1 Jitka Litošová Jitka Litošová | Web | 18. července 2010 v 17:15 | Reagovat

To je nádhera!!!!!! Moc bychom si tam taky přáli být:) Ach jo, škoda, že jsme tak daleko. Ty se máš!!!!!!!! :-)  :-D  8-)  Jitka a Péťa

2 Jakub Jakub | 19. července 2010 v 3:14 | Reagovat

[1]: Vy "závidíte" mně, já zase vám... To je stejně paradox. :-?  :-D

3 jaruška jaruška | 22. července 2010 v 21:07 | Reagovat

no ta opera je opravdu nadherna.. nazavla bych ji takovým ochrancem města:) :-D

4 Jakub Jakub | 23. července 2010 v 6:41 | Reagovat

[3]: To bych souhlasil 8-)

5 Tomáš Ch. Tomáš Ch. | 10. května 2011 v 17:09 | Reagovat

To je fakt nádhera, krásný světelný efekt, uplně mě to dostává. ???  O_O  :-P

6 Jakub Jakub | 11. května 2011 v 0:50 | Reagovat

[5]:To jsem rád, bylo to vážně nádherný... Jedinečná atmosféra... 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.