Plavba na nejkrásnější místo - The Basin

12. června 2010 v 19:06 | Jakub
Dobře se usaďte, pusťte si příjemnou relaxační hudbu a já vám teď ukážu opravdu moc hezké místo, které jsem společně s lidmi u kterých nyní bydlím, navštívil již před pár týdny...

V té době, co jsem ještě bydlel na Maroubře, jsem byl pozvaný na výlet plachetnicí a musím uznat, že to bylo příjemné odreágování od všeho, co jsem v té době řešil. Bylo to v době, kdy bylo v Sydney ještě krásné počasí. Naše plavba začala právě zde.

479

Po pravé straně je taková "psí" pláž. :) Psi to tady mají docela těžké, všude samé zákazy a omezení. Ale tady mají vyhrazenou celou pláž a přilehlý parčík. Na fotce je sice vidět pes asi jen jeden, ale věřte mi, že jich tam běhalo docela dost! :D

498

Celkově je tato lokalita moc hezká a cena za přilehlé domky zde standartně přesahuje několik milionů dolarů.

499

Naše plavba směřovala směrem na sever. Ještě, než nás obklopila divoká příroda, museli jsme projet okolo přístavu, kde jsme mohli spatřit vítěznou plachetnici z nedávných velkých závodů.

480

Bohužel nám vítr moc nepřál a tak jsme později plachtu sundali a jeli na motor. Počasí bylo opravdu úžasné a všichni jsme si to moc užívali. Na další fotce za mnou je vidět taková malá pláž. Takových jsme míjeli spousty a často tam byla ukotvená loď, na které si mladí ozíci užívali své podzimní radovánky. :)

481

482

Tu buš, která byla všude okolo nás k vidění, tvoří především eukalypty. Takže tento pohled je k vidění i v zimě, protože eukalypty jsou stále zelené. Přibližně po hodině a půl plavby jsme dorazili do cíle. Na místo, které se nachází v Ku-ring-gai Chase National Park, se dostanete pouze ferry, vlastní lodí nebo pěšky. Auto musíte zaparkovat docela daleko, protože je všude okolo jenom buš. Bylo mi řečeno, že uvidím něco opravdu úžasného. :) A opravdu... Místo zvané Basin mě naproto dostalo...

Tady se podívejte, jak tato oblast vypadá z výšky. Celý tento poloostrov je jeden velký kemp a po jeho levé straně je nádherná laguna...

483

Už když jsme připluli na pláž po pravé straně, celé to na mě působilo exoticky a obdivoval jsem tu přírodu.

484

To jsem ale ještě neviděl ten kemp a tu lagunu na druhé straně! V kempu bylo v tu dobu jen několik lidí a několik stanů. Prostě nádhera... Tohle je pohled směrem k laguně. V létě tam je prý stanů docela hodně.

485

Toto je pohled na druhou stranu, odkud jsme připluli. Nestačil jsem fotit a kochat se. :) Úžasné!

486

487

Ovšem další překvapení přišlo po pár minutách. To co se pase pod tou palmou není zajíc, veverka nebo nějaký malý jezevec! :D Všude po kempu běhají volně wallaby, což je menší druh klokana.

488

Je jich tam hodně a pasou se tam opravdu jako nějaké krávy. :) Například tohodle jsem drbal na čumáku.

489

Seděl asi 2 metry od pláže, kde je ta laguna a jakoby říkal: "Pojď, tady to je..." A tak to už nebudu natahovat. Tady to je! :)

490

Vyrazilo mi to dech... Ta voda je opravdu takhle modro-zelená. Je krásně mělká a jsou tam vidět hejna malých ryb. Dá se tam také spatřit např. malý rejnok. Bylo to tak nádherné si jen tak pomalu chodit tou mělkou vodou a obdivovat tu přírodu. Jen pozor na nohy. :)

491

Voda bývá až téměř ke břehu, žáleží jestli je odliv či příliv. V hlavě se mi honily všelijaké myšlenky. Především to, že bych tohle chtěl ukázat Markétě a v té době jsem ještě doufal, že jí sem jednou třeba vezmu... :(

492

493

Člověk zde má trochu pocit, že je na malém ostrově, což je vlastně pravda, akorát je to polostrov. Celkově tam na mě dýchala taková zvláštní atmosféra, taková specifická pro to místo... Chvíli jsem si tam připadal jako na Ko Phi Phi ve filmu Pláž. :) Ale k tomu to má zase asi ještě trochu daleko. Ale mám teď na mysli tu specifickou atmosféru. Stoprocentně tam pak v létě pojedu pod stan a doufám, že né jednou. Musíte uznat, že to místo má určitou sílu.

494

495

497

496

No nádhera... V kempu je možné grilovat a jsou zde k dispozici záchody a jestli si dobře pamatuji, tak i sprchy. Už teď nevím. Pouze buďte připravení na to, že po kempu občas projde takový pán a zeptá se vás, jestli jste už platili za vstup. Za stan se pak platí zvlášť. Ale stojí to za to! Ten denní vstup byl myslím okolo $6.

Odjížděl jsem opravdu něčím naplněn, především tím pocitem, že se sem za každou cenu musím ještě vrátit...

 


Komentáře

1 Jitka a Marcela Jitka a Marcela | 12. června 2010 v 23:09 | Reagovat

Opravdu krásné místo!!!!! Nedivíme se , že se tam chceš ještě vrátit!!!
Tiše závidíme:) :-?  :-)

2 Jakub Jakub | 13. června 2010 v 2:27 | Reagovat

8-) :D  :-D

3 Čtenář blogu Čtenář blogu | 16. června 2010 v 21:35 | Reagovat

Krásný fotky  i povídání!!!Jedu tam((( :-D

4 Jakub Jakub | 17. června 2010 v 15:46 | Reagovat

Je to vážně moc hezké místo. Už se těším, až bude teplo a vyrazím tam... :-)

5 Jaja Jaja | E-mail | 21. června 2010 v 0:31 | Reagovat

Ahojik ,,no je to vážně nadhera jen že je to tak moc daleko :( tak tam do kempu asi jen tak nepojedu ale snít o tom mohu,,fotečky nadhera O_O

6 Jakub Jakub | 21. června 2010 v 5:28 | Reagovat

[5]:Tak podivat se sem muzes vzdycky. Ale daleko to je. To je fakt... ahoj ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.