Australia Day

31. ledna 2010 v 7:35 | Jakub
26. ledna je v Austrálii státní svátek zvaný Australia Day, založení první britské trestanecké kolonie na Australském kontinentu. Na tento den jsou Australané velice pyšní a všude po městě chodí lidé s australskými vlajkami a oslavují. Vlajky vlají také na autech a podobně. Já jsem musel být bohužel v práci, ale zase jsem si něco vydělal navíc, protože svátky jsou placené dvojnásob. Markéta se po té nehodě na Clovelly moc necítila na to, aby někde pobíhala po městě. Nakonec jí ale Ondra s Andrejkou zařídili odvoz do centra i zpět a strávili společně celý Australia Day. Ohňostroj sice neviděli, ale prý si tento den moc užili, což jsem byl moc rád. Moc vám o tomto dni asi nenapíši, protože jsem byl v pekárně a Markéta má teď hodně práce s hledáním nového jobu. Takže pokud by jste si chtěli přečíst o tom, jak Markéta strávila tento den a co to přesně Australia Day vlastně je, můžete to učinit zde, na blogu Ondry a Andrejky, kde o tom Ondra moc hezky napsal a také tam jsou zajímavé fotky.
 


Komentáře

1 Edit Edit | 4. února 2010 v 5:41 | Reagovat

Ahoj Kubo a Markétko, máte moc hezký blog. Já jsem s přítelem v Sydney od ledna takže chvilinku...tak třeba se někdy někde potkáme a zapaříme:).A tak když tu čtu, že Market je kadeřnice,tak si tu zkus rozjet vlastní klientelu mezi českama, já bych klidně taky někdy na stříhání zašla ráda:).Dobrej nápad,ne?:).Taky si teď hledaám práci,je to úmorný, napadlo mě, kdybyste mi dali číslo na ten cleaning, že bych to tam třeba zkusila..bylo by to možný?Mějte se moc krásně a doufám, že se někdy potkáme:).Můžem se sejít třeba na FB.Ahojky Edit

2 Jakub a Markéta Jakub a Markéta | 6. února 2010 v 5:38 | Reagovat

[1]: Ahoj, to jsme rádi, že se vám blog líbí. Od ledna? To jste opravdu nedávno přiletěli, to musel být dobrý teplotní šok! Nebojte, to počasí se snad zase brzo umoudří, hlavně, že je teplo. Jo, s tou kadeřnicí je to dobrý nápad. Už o tom přemýšlíme. Klidně ti někdy vlasy udělá a zapařit můžem klidně taky.  8-) Napište nám mail nebo kontakt na facebook a domluvíme něco. Na mail vám pak pošlu číslo na ten cleaning. Hledání práce je hrozné a bacha na to, že to může trvat fakt dlouho, tak nerozhazujte moc money!  :-D Zatím ahoj. :-)

3 Edit Edit | 6. února 2010 v 11:25 | Reagovat

Tak dobře,děkuju moc. Poslat mi to můžeš sem a napiš mi tam klidně i kontakt na FB a já si Tě přihlásím..kengoo@seznam.cz. Děkuju:)My jsme byli předtím ještě v Brisbane, takže pro nás byl spíš šok tady počasí, protože v Brisbane je pořád krásně:)).Tady je to hrozně proměnlivý...S tou prací a penězma máš pravdu..A Markét,ať to určitě zkusí, ať si dá inzerát a na školách vyvěsí nějaký letáky a já myslím, že by se jí spoustu holek od nás ozvalo.Chce to čas, ale určitě by to šlo a postupem času by to mohla třeba zkusit v nějakým salonu, tady hodně hledají. A ve wolli creek má kadeřnický salon nějaká Slovenka, třeba by jí mohla zkusit zavolat:))..A v Paddingtonu je tenhle salon http://www.businessy.australiacon.com/haircutters.html...tam je taky nějaká Slovenka.Přeji krásný víkend:)

4 Edit Edit | 6. února 2010 v 11:28 | Reagovat

Ten odkaz se Ti asi nezobrazí:((...ale když si zadáš do vyhledávače:Tatjana Vaune Haircutters & Beauty Saloon tak to určitě najdeš:)

5 Jakub Jakub | 8. února 2010 v 6:32 | Reagovat

[3]: OK, pošlu. O tom Brisbane mi ještě povíš, to mě dost zajímá... Na ty kadeřnictví mrknem, ale myslím, že o tom Markéta už ví. Ale díky! Uvidíme, jak to všechno bude, ale možná nějaké ty inzeráty dáme.  ;-) Písnu ti ještě na mail. Ahoj  :-)

6 Edit Edit | 9. února 2010 v 4:40 | Reagovat

Snad jsi ten email ještě neposílal, zatím nic nedošlo..:(.I tak děkuju moc a pozdravuj markét:)

7 Jakub Jakub | 9. února 2010 v 13:34 | Reagovat

[6]: Jo, promiň, už posílám...  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.