Manly a Shelly Beach

18. prosince 2009 v 12:53 | Jakub
V sobotu i v neděli jsme se jeli vykoupat na Manly, což je lokalita, kde jsme původně chtěli bydlet, pracovat a studovat. Manly je taková turistická oblast a je velice známá. Najdete zde i velice bohaté čtvrtě, které mají nádherný výhled na oceán. Po příjemné projížďce s Ferry jsme šli ještě chvíli pěšky, až jsme se dostali na Manly Beach.My jsme ale mířili na pláž, na kterou jsme se hodně těšili a zejména mně přirostla k srdci ještě před naším odjezdem do Austrálie. Abych řekl pravdu, už v ČR se mi o ní zdál sen, nic konkrétního, jen, že jsem se tam skvěle koupal. Shelly Beach mě uchvátila hlavně tím, jak je okolo ní tolik zeleně a jak je tak nevšedně skrytá před širým mořem . Proto tam také nejsou takové vlny, tudíž se dá na Shelly krásně potápět. Cesta k ní vede podél moře a trvá pár minut. Ovšem nám trvala docela dlouho, protože jsme se nemohli vynadívat ať už na vzdalující se Manly nebo přibližující se Shelly.
Konečně jsme tady, takhle jsem si to představoval.


Voda byla krásně čistá, průzračná a překvapivě stále studená. Na potápění ale dokonalá a tak jsem neodolal a nechal jsem si od Markéty již dopředu koupit jako vánoční dárek šnorchlovací set. Báječně jsem si to užil! Markéta na to potápění zatím moc není, snad časem, ale byla taky velice spokojená.
V sobotu tam dokonce byla svatba. Přímo na pláži měli rezervované místo s židličkami asi pro 50 lidí. Mám pocit, že obřad měli ještě než jsme přišli a na pláži už to byla jen oslava. My jsme leželi úplně u vody a ani jsem tam nechtěl nijak okukovat, tak vlastně moc nevím, jak to probíhalo a ani jsem to nefotil. Každopádně jim všichni nechali přirozené soukromí, ale když nevěsta hodila do davu kytku, pár lidí z pláže začalo tleskat a hvízdat a v zápětí jim tleskala skoro celá pláž.

Tímto lesíkem, co je za Markétou vede krásná cesta s výhledy na oceán

Cestou jsme viděli také opice


K večeru se nám ale stala věc, kterou jsme opravdu nečekali. Když jsme byli na odchodu, všimli jsme si partičky Čechů. Totiž, asi rok před naším odjezdem do Sydney, jsem neustále sledoval jeden blog. Ondra a Andrejka jsou v Austrálii už 3 roky a jejich blog mi velice pomohl celý náš pobyt tady zrealizovat. Před nějakou dobou se nám podařilo v Sydney potkat její sestřenku, ale tady na Shelly Beach jsme potkali přímo jí! Ondra byl zrovna na koncertě. Měli jsme z toho obrovskou radost a co víc, zrovna s kamarády oslavovala narozeniny jednoho kluka a tak nám hned bylo nabídnutu něco k pití. Takže nejen, že jsme konečně byli na Shelly, ale stihli jsme tam ještě poznat několika moc dobrých lidí a vůbec strávit skvělý večer. Byli jsme oblečeni jen k vodě, tak jsme to museli nějak po desáté zabalit a jet domů. Bylo to vážně moc fajn a těšíme se, až poznáme ještě jejího přítele Ondru.Přijeli nás tam také zkontrolovat policajti, ale jelikož nebyly žádné problémy a všichni byli nebo se alespoň snažili být v cajku, v klidu po chvíli odjeli. Mám pocit, že je na Shelly Alcohol Free Zone, což neznamená "volná konzumace alkoholu", jak jsem psal v jednom článku, nýbrž "alkohol zakázán". Za tuto chybu se omlouváme a děkujeme Katce z Liberce za komentář. Takže proto se všichni tak ztišili když přijeli, ale Andrejka to s nima domluvila a bylo to v pořádku. Pokuty za konzumování alkoholu tam, kde se to nesmí nebývají malé a je dobré si na to dávat pozor. Na Shelly Beach se ale pije docela dost, jak jsem tam pozoroval. Nejen vzadu u grilu, ale i na pláži, tak nevím jak to tady přesně je. Je to ale přínosné, že se tady v Sydney skoro na žádné pláži nesmí konzumovat alkohol. Jedna z výhod je, že se člověk tolik nemusí bát, že šlápne na nějaký střep. Ovšem např. partička Brazilců, kteří oba dva dny, co jsme byli na Shelly popíjeli hned za námi u vody a rozbili tam lahev, si asi zase takové starosti nedělali. Sebrali tři větší střepy a hotovo. Takže je stejně lepší všude chodit třeba v těch žabkách.

Opět připomínám, že více fotek si můžete prohlídnout v naší fotogalerii, kam dáváme v podstatě všechny naše fotky. Akorát je tam dávám vždy až časem, takže třeba do týdne tam naleznete více fotek z Manly a Shelly. Teď na závěr ještě přikládám jednu fotku z internetu, aby jste viděli, jak to Manly vypadá ze vzduchu. Zhruba uprostřed fotky je taková kulatá budova. To je škola, kam měla Markéta původně chodit. Tak možná, že se časem přesuneme sem, to se ještě uvidí. V pravým horním rohu je vidět Shelly. Wow...

 


Komentáře

1 Jitka Litošová Jitka Litošová | E-mail | Web | 18. prosince 2009 v 20:41 | Reagovat

MOOOOOC krásný!!!!!  A máte oba hezký plavky :)  Pláže jsou překrásný !!!!!! To by bylo fajn poblíž bydlet :) ;-)  :-)  :-P A s Andrejkou - to je teda náhoda !!!!!!!

2 Michael ŠOUREK Michael ŠOUREK | E-mail | Web | 26. prosince 2009 v 16:14 | Reagovat

Ta poslední fotografie mě dostala.

3 Markéta Markéta | 27. prosince 2009 v 12:49 | Reagovat

[2]: Jojo to chápu,je to tam opravdu nádherné. :-)  8-)

4 Katka Katka | E-mail | 19. ledna 2010 v 10:43 | Reagovat

Ahoj Kubo a Markétko, velice bychom Vás chtěli poprosit o radu. Já (22) a můj manžel (25) se chystáme v září na alespoň rok do Austrálie a rádi bychom se poradili ohledně vybrání cestovky, bylo by to možné? Zatím jsme byli v Alfa Agency a Studyline a máme vybranou oblast Manly, školu - Kaplan. Budu ráda když napíšete na mailik, moc díky!!!! ;-)

5 Jakub a Markéta Jakub a Markéta | 21. ledna 2010 v 0:09 | Reagovat

[4]: Ahoj, rádi vám poradíme. Napíšeme vám ale mail až o víkendu, teď není vůbec čas.  :D Ozveme se...

6 Helena Helena | 17. července 2011 v 20:13 | Reagovat

Tak to je sranda! :-) Než si mi řekl o vašem blogu, tak jediný, který jsem měla rozečtený, byl Andrejky a Ondry :D

7 Jakub Jakub | 18. července 2011 v 12:30 | Reagovat

[6]:No vidíš. ;-) V Sydney se stále všichni potkáváme, jak někde na vesnici. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.