Taronga Zoo

31. října 2009 v 23:46 | Jakub
Jednoho slunného dne jsme konečně zavítali do zde vyhlášené Taronga Zoo. Vyrazili jsme později, než jsme původně chtěli, tak jsme se trochu obávali, jestli si vše stihneme v klidu projít. Nakonec nám to vyšlo akorát.

Z Ryde jsme jeli do centra na Circular Quay, kde jsme při zvuku didžeridy, na které se tam jako vždy přezentovali místní Aboridžinci, přesedli na Ferry.

Dva muzikanti
ta větší se jmenuje Star Princess

Star Princess je luxusní loď s více než 700 kabinami se soukromou terasou a s podlažím s mini-apartmány. Pojme až 2600 pasažérů a na palubě můžete najít např. casino, golfový simulátor, posilovnu s výhledem na oceán, oddávací kapli, 4 bazény, dětské centrum , spouty barů, restaurací, uměleckou galerii a mnoho dalších atrakcí. Star Princess nám docela připomínala Titanic. Např. ty záchranné čluny byly vlastně docela velké loďky, ani se to z té dálky tak nezdá. Luxusně také působila obrovská televize, která byla krásně vidět až k nám. Škoda, že zrovna něco nepouštěli, protože na Ferry jsme přece jenom nějakou tu dobu čekali. Moc se těším, až v Sydney uvidím loď Queen Mary 2, což je největší loď na světě a tady v Sydney se dá vidět. Na délku měří 345 metrů a pojme až 4 000 lidí...

Po cestě do Taronga Zoo jsme měli krásný výhled na City, Operu a Harbour Bridge.

Vlevo začátek velkého parku Royal Botanic Gardens, City a Opera House

Také nás míjely spousty různých malých loďek a plachetnic, ale to už jsme se blížili do cíle. Cesta po moři trvala asi 10 minut.

Markéta a já

Naše cesta pak pokračovala úžasnou lanovkou, která vedla středem zoo, takže z ní bylo krásně vidět nejen na City a na moře, ale také přímo do některých výběhů se zvířaty.

Tady zrovna jedeme nad výběhem se slony

Jelikož mám strach z výšek, tak jsem se ze začátku trochu bál, ale bylo to v pohodě a moc se nám to líbilo.
Na informacích jsme zdarma obdrželi mapu celé zoo, takže už nezbývalo nic jiného, než vyrazit vpřed.

Markéta se musela vyfotit hned s prvním zvířátkem, které jsme potkali

Takhle se tvářila Markéta, když uviděla poprvé své vytoužené koaly

Koaly na stromě

Řekl bych, "trochu neslušné," že?

Terária s hady byla velmi hezky vymyšlená a informace přehledné

Vybrali jsme si holt tu nejlepší zemi

Bafff

Nerozlučná dvojka

Jelikož je Markéta velmi společenská osoba, nebyla nouze o nové kamarády

Pštrosi

Tady nás zaujaly opice, které neustále strkaly klacek do díry ve skále. Jejich práci ukončil až jeden velký opičák, který se rozběhl, několikrát zabouchal do země a řekl něco jako, že to nemá cenu.

Kdyby bylo více času, určitě bychom u těhle opic strávili třeba několik hodin

Markétka v Taronga Zoo

Předchůdce dnešního běžného klokana

Nakonci zoo jsme vešli do několika výběhů, kde mezi námi pobíhala některá zvířata. Nejlepší setkání bylo s klokany! Bylo to úžasné a škoda, že jsme měli tak málo času.

Další splněný sen

Můj náramek z Medjugorije se mu evidentně velice zamlouval - pořád mi ho žužlal

Z emu šel trochu strach

Medvídek koala

Společné foto

Zoo se nám velice líbilo a navíc ta cesta po vodě, pak lanovkou, bylo to takové pestré a také nám vyšlo počasí. Prostě, byl to povedený výlet... Vstupné do Taronga Zoo je 41AUD, my jsme oba využili našich studentských slev a vstup jsme měli za 28AUD, (cca 420kč).

Po cestě zpátky jsme viděli krásnou tropickou pláž, která byla hned vedle lanovky, takže se těším, až se na ní někdy půjdeme podívat.

Pláž u Taronga Zoo

Více fotek naleznete opět v naší fotogalerii. (Nahoře, v menu, vlevo).

 


Komentáře

1 jitkalitosova jitkalitosova | E-mail | Web | 1. listopadu 2009 v 14:22 | Reagovat

Nádhera, nejlepší je , jak se Markétka lekla hada!!!  Moc hezké obrázky i vtipný komentář !!!! :-)  :-D  O_O

2 jitkalitosova jitkalitosova | E-mail | Web | 1. listopadu 2009 v 14:25 | Reagovat

A nejvtipnější Markétka se sochou  a k tomu komentář a pak semi líbil strašně komentář k opicím, jak strkaly klacek do díry :) :-P

3 jitkalitosova jitkalitosova | E-mail | Web | 1. listopadu 2009 v 14:27 | Reagovat

Nádherný nový BLOG!!!!!!!!!!!!!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.