Po týdnu v Austrálii

31. října 2009 v 9:38 | Jakub
Tak jsme tady už přesně týden. Máme se moc fajn a moc se nám tu líbí. Abych řekl pravdu, představa, že hned co přijedem, budem navštěvovat všechny pláže a vůbec všechny známe co tu máme, se nám moc nevyplnila. Až do teď jsme se vzpamatovávali z letu. Říká se tomu Jetleg a většinou to trvá asi týden. Organismus si prostě zvyká na jiné klima, čas, tlak, roční období a vůbec je člověk vlastně vzhůru nohama. Někoho po příletu bolí zuby, někoho záda a nám se třeba zase dlouho motala hlava. Chce to hodně pít čistou vodu, kdo kouří, tak málo kouřit a hodně spát. Člověk prostě ze začátku v noci žije a během dne spí. Ale někdo se srovná hned a je naprosto OK.

Jinak včera jsme si udělali výlet na další pláže a bylo to naprosto skvělé. Šli jsme ještě s naší novou spolubydlící Petrou. Na Bondi Beach jsme si dali pizzu a víno. K tomu výhled na pláž, moc pěkné. Ceny ať už v restauraci nebo jídla všeobecně, jsou velmi různé. Ať už kupujete cokoliv, chce to vědět kdy a kde a pak se dá i nějaký ten dolar ušetřit. Pak jsme šli směrem na jih po východních plážích až k Bronte Beach. Tam jsme došli už za tmy a dokonce se to schylovalo k bouřce.

Bazény u Bondi Beach

Společně s Petrou

Jinak dopoledne jsme ještě byli poprvé v naší agentuře. Pro náš pobyt jsme si vybrali Information Planet. V ČR mají partnerskou agenturu GTS Travel, takže jsme vlastně vše vyřizovali u nich. Tyto dvě agentury vlastní stejný majitel a s tímto pánem, společně s jeho kolegyní, jsme celý náš pobyt v Austrálii konzultovali. Tady v Sydney má tato agentura již tři pobočky, dvě v Sydney a jednu v Perthu, kam bychom se do budoucna rádi podívali. V Information Planet nás samozřejmě informovali o mnoha věcech. Napřed jsme mluvili s jednou Slovenkou a potom jsme řešili věci ohledně životopisu k práci se slečnou z Brazílie. Agentuře se nic neplatí, takže není důvod, proč jí nevyužít. Je financována od školy. Ale některé agentury přesto vybírají určité poplatky za jejich využití, ale o tom bych se chtěl také rozepsat později.

Během tohoto týdne jsme se také ještě sešli s jedním pánem, kamarád naší dobré známé z ČR a strávili jsme společně moc hezké odpoledne. Byli jsme pozváni na dobré kafe a výbornou horkou čokoládu a co ještě víc, dohodli jsme se, že bychom u něj mohli na pár měsíců bydlet, protože pojede na nějakou dobu do Čech. Tady v Banksii se sice máme dobře, ale 185AUD na týden na osobu je opravdu hodně. Navíc je nás tu 13 na baráku a to se pak projeví také např.na rychlosti internetu. V Ryde, západním Sydney, bychom měli být za čtvrtinu ceny co tady a navíc sami v krásném domku, v krásné čtvrti, s krásnou zahradou s bazénem a zahradou s palmami a s pěkným černým kocourem. Nové ubytování bychom si stejně museli co nejdříve sehnat a tohle je jako ze snu. Takže tohle je moc veliký úspěch a uvidíme, jak se nám podaří sehnat nějaká práce. Moc zdravíme do ČR!

Tohle auto a tento typ tuningu tu je vidět velice často

Tomu říkám reklama

(3.10.2009, 16:08:00)
 


Komentáře

1 pozdrav Jitka Litošová pozdrav Jitka Litošová | 31. října 2009 v 9:40 | Reagovat

Taky zdravíme protinožce!!!!! Krásné fotky i povídání!!! :-) Mami a tati.

2 RoxY RoxY | Web | 31. října 2009 v 9:48 | Reagovat

Ahoj předem ti chci pochválit tak nádherný blog ˇˇ..

PROSÍM NEIGNORUJ TENHLE KOMENTÁŘ A
PŘEČTI SI HO PROSÍÍÍÍM CELÝ DĚKUJU..
STrašně bych tě chtěla poprosit aby jsi
šla na tuhle stranku http://dobra-mama.cz/
a tam tak 10 sekund počkala,a tam ti najede z levého boku takový obdelník žlutý a tam dáš "Galerie Sloganů" a dáš tam strašně moc prosím HLAS pro STANISLAVA HUDEČKOVÁ..je to výhra o notebook a ja bych aspoň někdy něco chtěla vyhrát,prosím dopřej mi to a neignoruj tenhle komentář,předem ti strašně děkuju,a byla bych ti vděčná kdyby jsi si to dala na a promiiň buď jsem slepá že jsem nenašla reklamy nebo šíleně hloupá..:(..tak ahoooj a prosíím..:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.