Nový blog

31. října 2009 v 23:49 | Jakub a Markéta
Všechny moc zdravíme z našeho nového blogu. Asi vás bude zajímat, proč jsme nový blog vůbec vytvořili. Důvodů je hned několik.

Především jsem nebyl spokojený s možností nastavení a úpravy blogu, s rychlostí, místem na ukládání fotografií a také spolehlivostí. Všechny tyto a některé další důvody mě vedli k tomu, abych blog celý předělal. Např. jsem zjistil, že nám nechodily všechny vzkazy. Jen některé. Takže pokud nám někdo psal a nedostalo se mu odpovědi, tak to není proto, že bychom byli tak zaneprázdněni, ale tím, že se k nám vzkaz prostě nedostal. Musím uznat, že to byla docela práce to všechno předělat, zvlášť, když některé věci prostě nepracují správně a člověk řeší, proč to někdy funguje a někdy ne. Dnes jsem dodělával poslední úpravy a jsem rád, že je to hotové. Změny u starších příspěvků se týkají pouze popisů fotek a grafiky. Nepřehlédněte tedy ještě nové články z Taronga Zoo a Po měsíci v Austrálii - práce.

Náš starý blog se nám moc líbil, byl první a byla tam k dispozici moc pěkná tapeta. Ale funkčně nebyl moc zdařilý a změna je holt život. Doufám tedy, že má práce nebyla zbytečná, obzvlášť dnes, v takovém horku, polojasno a až 40°C ve stínu!!! (Teď je 21:14 a venku stále nad 30°C.)

Děkujeme všem za vzkazy a komentáře a doufáme, že se vám náš nový blog bude líbit.

Všechny moc zdravíme do Čech!!!

 


Komentáře

1 Jakub Jakub | E-mail | 25. července 2011 v 21:59 | Reagovat

Ahoj cestovatelé,
možná si s odstupem času vzpomenete na svoje začátky "u protinožců" a proto dobře víte, že to mnohdy není žádný med:). Chystáme se v polovině záři s přítelkyní do Sydney a při shánění info jsme narazili také na váš blog, se spoustou užitečných informací a motivujících foteček. Určitě si vzpomenete jak v začátcích pomůže sebemenší rada nebo kontakt na prověřeného zaměstnavatele či ubytko. Máme za sebou roční pobyt v Kanadě, kdybyste se chystali do Vanu či Whistleru, též rádi poskytneme info. Díky za odpověd Jakub

2 Jakub Jakub | 29. července 2011 v 6:06 | Reagovat

[1]: Ahoj, samozřejmě, že vám rád poradím. Napíšu na mail.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kdo jsem a proč píši tento blog


S některými z Vás, čtenáři tohoto blogu, se neznám osobně. Rád bych Vám sebe a můj blog stručně představil.

Jmenuji se Jakub Litoš, je mi 28 let a pocházím z Roztok u Prahy. Jako malý kluk jsem se začal spontálně věnovat hudbě, ve které mě rodiče a také další významní lidé, velice podporovali. Hudbě jsem se věnoval naplno a vystudoval hudební konzervatoř. Tam mi začalo nové období mého života, na které rád vzpomínám. Především jsem si začal svobodně a bez omezení užívat mladistvého života. Vždy jsem ale tak nějak vybočoval ze standardů a vyhýbal se klišé, nedokázal se smířit s některými pravidly a zaběhlými postupy - jak v hudbě, tak v životě.

Po škole jsem začal pracovat, i když v hlavě už jsem promýšlel můj nový plán. Jednou ve škole na lekci o moderní hudbě, jsem za zvuků didžeridu dostal nápad zrealizovat můj sen a odjed na druhou stranu světa - do Austrálie. V podstatě celý rok jsem se připravoval, pročítal blogy, sbíral informace, sháněl peníze. A hlavně jsem se na to psychicky připravoval, jelikož jsem byl dost fixovaný na domov, rodiče a takové to pohodlí a zázemí. Přede mnou bylo něco, co jsem znal jen z obrázků. Něco, na co jsem se neskutečně těšil a bál zároveň.

Naštěstí jsem na to nebyl sám. Několik let jsem bydlel s mou teď už bývalou přítelkyní Markétou a Austrálii jsme brali jako takové naše společné dobrodružství a utvrzení našeho vztahu. 25.9.2009 jsme opustili naši rodnou zemi a vydali se vstříc novým zážitkům. Po půl roce v Sydney, kdy jsme se už dostatečně rozkoukali a začínali se mít pomalu dobře, se se mnou Markéta rozešla a každý si šel svou novou cestou. Nestydím se říct, že to bylo mé zatím nejhorší období, co jsem kdy zažil. Měl jsem veliké potíže celou situaci rozumně zvládnout a dlouho mi trvalo, než jsem začal normálně fungovat. Byl to ale jeden z nejvýznamnějších bodů v mém životě - to rozhodnutí, že budu bojovat a víza si prodloužím.

Potom jsem začal chodit do školy. Poznal jsem mnoho nových lidí a začal se mít zase dobře. Po sedmi měsících jsem ve škole potkal Amy z Thajska. Oba jsme brzo zjistili, že si velice rozumíme a začali tak spolu bydlet. Později jsme si pronajmuli náš první byt, který byl minutu pěšky od vyhlášené Bondi Beach a mohu upřímně říct, že v té době mi začalo pro změnu to nejlepší období. Najednou jsem měl vše co jsem kdy chtěl, a tak jsem neváhal a naplno si to užíval. Oba s Amy jsme měli stálou práci a společné volné víkendy, které jsme vždy využili k výletům a dalším aktivitám. Byl to nádherný čas, na který nikdy nezapomenu. V prosinci 2012 jsme se v Sydney nakonec i vzali a Amy se tak stala dokonce i mou ženou.

1.4.2013 jsme společně opustili Austrálii a pro mě tak skončil 3,5 roční pobyt v mé vysněné zemi, kde jsem se stihnul rozejít s bývalou přítelkyní, oženit s Amy, vystřídat 10 různých bydlení, vystudovat 2 školy, získat mnoho pracovních zkušeností, vydělat nějaké peníze, potkat spoustu lidí z celého světa, ale především zažít něco, na co budu do konce života vzpomínat.

Po nezapomenutelném tříměsíčním cestování v Asii, jsme se na zkoušku usadili v Čechách, kde se nám podařila najít hezká práce a momentálně rozmýšlíme naše bydlení. V současné době mohu říct, že jsme již rozhodlí pro usazení se v Čechách, i když člověk nikdy neví, kam ho vítr zavane...

Blog jsem začal psát od mého odjezdu do Sydney. Věděl jsem, že budou mí nejbližší zvědaví, jak se mi tak daleko daří. Zároveň jsem si mohl zaznamenat více vzpomínek, které bych mohl časem zapomenout. Nakonec mě přes blog kontaktovalo i mnoho cizích lidí. S některými jsem se osobně setkal a poznal tak kolikrát i nové přátele. Stejným způsobem jsem poznal i mého nejlepšího kamaráda Kubu, který už se také vrátil domů. Jsem také rád, že mohu některým cestovatelům pomoci se do Austrálie dostat - inspirovat nebo poskytnout cenné, praktické a nezkreslené informace o tom, jak to v Austrálii funguje.

Děkuji Vám za Váš zájem, za Vaše zprávy a komentáře. Těší mě, že se Vám mé čtení a fotky líbí. A pokud zrovna vy také uvažujete do Austrálie odjet a nebo kamkoliv jinam třeba na Nový Zéland nebo do Kanady, přeji Vám upřímně hodně štěstí, odhodlání a trpělivosti. A také ať si to všechno moc užijete a načerpáte ze všeho co nejvíce nebo alespoň tak, jako já.